ערן ברקת

שותף, ראש המחלקה המשפטית עורך דין

השכלה

  • תואר בוגר במשפטים (בהצטיינות), 1990, אוניברסיטת תל אביב.

ניסיון

תחום מומחיותו העיקרי של עו"ד ערן ברקת הוא דיני זכויות קניין רוחני (פטנטים, הארכות תוקף פטנטים, זכויות מטפחים, זכויות יוצרים, סודות מסחריים, סימני מסחר, עיצובים וכד'), עשיית עושר ולא במשפט ודיני תחרות, כמו גם ליטיגציה מורכבת ובפרט כזו הקשורה בנושאי טכנולוגיה וניהול דיני קניין רוחני במדינות שונות.

ערן בעל ניסיון עשיר בהופעה בפני כל ערכאות בתי המשפט ובפני רשם הפטנטים, העיצובים וסימני המסחר. הוא בקיא היטב בתחומי הקניין הרוחני; היי-טק; העברת טכנולוגיה; דיני תחרות; הרשאה והפצה; דיני תקינה (תרופות ומכשירים רפואיים); תעשיית ההגנה ובטחון הפנים וחברות ממשלתיות.

בין שאר פעילויותיו, ערן היה מעורב בתהליכי חקיקה בכנסת אשר היו קשורים למומחיותו (דיני ותקנות פטנטים, פקודת הרוקחים ודיני זכויות יוצרים) כנציגן של ישויות שונות ומגוונות. הוא אף ייצג את לשכת עורכי-הדין של ישראל בפורום מיוחד של נציגי תעשיית הפטנטים, אשר הוקם על-ידי משרד הפטנטים. בנוסף, ערן משמש יועץ בענייני קניין רוחני עבור אגף החשב הכללי של משרד האוצר.

ערן נבחר לייצג את יחידת האכיפה האזרחית במשרד המשפטים, אשר אחראית על אכיפת הזכויות האזרחיות של המדינה. מינויו של ערן נוגע למחלוקות בתחום המצאות שהומצאו על ידי עובדי מדינה (המצאות שירות).

ערן שימש כמזכיר של ארגון AIPPI בישראל בו חברים מרבית מקצועני הקניין הרוחני בישראל בין השנים 2021-2016.

ערן מרצה בנושא חוק הפטנטים באוניברסיטת חיפה וכן בפורומים נוספים.

מאמרים

עוד מאמרים

פרסומים בתקשורת

עוד פרסומים

דירוגים במדריכים

ערן מדורג במשך שנים רבות כמומלץ במדריכי דירוג בינלאומיים מובילים כדוגמת: Chambers & Partners, Legal 500, WTR 1000, IAM Patent 1000, Managing Intellectual Property, Who is Who Legal.

IAM Patents 2020: "Its twin figureheads on the litigation side are the formidable David Gilat and Eran Bareket – supplementary protection certificates expert who match strong academic backgrounds with commercial nous. Gilat impresses for his passion, excellent interpersonal relationships and very professional and efficient manner".

Chambers and Partners 2024: "Eran is a great litigator who is knowledgeable and a team player."

 

פנו אלינו