המצאות שירות

משרד גילת, ברקת ושות' צבר ניסיון רב בתחום המצאות השירות. המצאות שירות הינן המצאות, שהומצאו על ידי עובדים, בקשר עם העסקתם. בשנים האחרונות, תחום זה זוכה לתשומת לב מיוחדת של מעבידים ועובדים כאחד. השאלות, המתעוררות נוגעות הן לשאלות הבעלות בהמצאות של עובדים; האם הבעלות שייכת למעביד או לעובד, והן לשאלה האם העובד זכאי לתגמול כספי נוסף, מעבר להמצאתו בקשר עם המצאות, אשר הבעלות בהן מוקנה לעובד.

 עורכי הדין במשרד טיפלו ומטפלים במגוון תיקים בתחום זה, כגון מחלוקת בין מדינת ישראל ובין חבלן משטרתי, בשאלת הבעלות בפטנט (אשר טופלה בשלוש ערכאות, רשם הפטנטים, בית המשפט המחוזי, ובית המשפט העליון), סכסוך בין מעביד ועובד בשאלת זהות הממציא של המצאת שירות (טופלה רשם הפטנטים ובית המשפט המחוזי), סכסוך בקשר עם טענת עובד לזכאות  תמורה בגין המצאת שירות (רשם הפטנטים), ועוד. בנוסף, עורכי הדין במשרד טיפלו ומטפלים בהתאמת הסכמי העסקה להוראות הדין המשתנות באופן דינמי בתחום זה, כמו גם בביקורת של פרקטיקות העסקה של מעביד בתחום זה במסגרת בדיקות נאותות. לבסוף, עורכי הדין במשרד מעורבים גם בהליכי חקיקה של רפורמות מוצעות בתחום המצאות השירות.

בנוסף למומחיות ולניסיון רב השנים למשרד יתרון מהותי הנובע מהעבודה המשותפת עם עורכי הפטנטים של ריינהולד כהן ושותפיו בתחום זה. העבודה ההדוקה המשותפת בין עורכי הדין בפן המשפטי ועורכי הפטנטים בפן הטכנולוגי, מביאה להפריה הדדית ולהעצמת איכות השרות ללקוח.

המומחים שלנו לשירותך

ראו עוד
רוצים לדעת עוד? צרו איתנו קשר
פנו אלינו