ערן ברקת

שותף בכיר, ראש המחלקה המשפטית עורך דין

השכלה

  • תואר בוגר במשפטים (בהצטיינות), 1990, אוניברסיטת תל אביב.

ניסיון

תחום מומחיותו העיקרי של עו"ד ערן ברקת הוא דיני זכויות קניין רוחני (פטנטים, הארכות תוקף פטנטים, זכויות מטפחים, זכויות יוצרים, סודות מסחריים, סימני מסחר, מדגמים וכד'), עשיית עושר ולא במשפט ודיני תחרות, כמו גם ליטיגציה מורכבת ובפרט כזו הקשורה בנושאי טכנולוגיה וניהול דיני קניין רוחני במדינות שונות.

ערן בעל ניסיון עשיר בהופעה בפני כל ערכאות בתי המשפט ובפני רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר. הוא בקיא היטב בתחומי הקניין הרוחני; היי-טק; העברת טכנולוגיה; דיני תחרות; הרשאה והפצה; דיני תקינה (תרופות ומכשירים רפואיים); תעשיית ההגנה ובטחון הפנים וחברות ממשלתיות.

בין שאר פעילויותיו, ערן היה מעורב בתהליכי חקיקה בכנסת אשר היו קשורים למומחיותו (דיני ותקנות פטנטים, פקודת הרוקחים ודיני זכויות יוצרים) כנציגן של ישויות שונות ומגוונות. הוא אף ייצג את לשכת עורכי-הדין של ישראל בפורום מיוחד של נציגי תעשיית הפטנטים, אשר הוקם על-ידי משרד הפטנטים. בנוסף, ערן משמש יועץ בענייני קניין רוחני עבור אגף החשב הכללי של משרד האוצר.

לאחרונה, נבחר ערן לייצג את יחידת האכיפה האזרחית במשרד המשפטים, אשר אחראית על אכיפת הזכויות האזרחיות של המדינה. מינויו של ערן נוגע למחלוקות בתחום המצאות שהומצאו על ידי עובדי מדינה (המצאות שירות).

בסוף 2016 נבחר ערן לשמש כמזכיר של ארגון AIPPI בישראל (בבחירות אשר היו פתוחות לכל חברי ארגון AIPPI בישראל, בו חברים מרבית מקצועני הקניין הרוחני בישראל), תפקיד בו הוא מחזיק עד היום.

ערן מרצה בנושא חוק הפטנטים באוניברסיטת חיפה וכן בפורומים נוספים.

מאמרים

עוד מאמרים

פרסומים בתקשורת

עוד פרסומים
פנו אלינו